Opublikowano w kategorii: Aktualności
  • Odsłony: 19985

01Nieoficjalne otwarcie obchodów Jubileuszu 100-lecia urodzin ks. Jana Twardowskiego odbyło się 22 maja na Uniwersytecie Warszawskim – zainaugurowała je konferencja popularno-naukowa Ks. Jan Twardowski – przyjaciel Boga, człowieka i natury.

Na spotkanie przyjechali profesorowie – literaturoznawcy, którzy od wielu lat zajmują się spuścizną ks. Twardowskiego. Ta kilkugodzinna konferencja przebiegała w atmosferze wspomnień, anegdot o księdzu i wielu przykładów jego życzliwości i mądrości. Ciekawe, że wśród gości konferencji znalazły się osoby reprezentujące różne przedziały wiekowe od młodzieży licealnej, przez studentów, do pokolenia samego Poety.

Uczestników wzruszyła recytacja wierszy ks. Twardowskiego w wykonaniu Julii Konarskiej oraz występ młodzieży zespołu „Pauza raz, dwa, trzy…” przy Zespole Szkół Specjalnych nr 101 na ul. Karolkowej 56.

Finałem wieczoru był panel w trakcie, którego o swoich relacjach z Księdzem Janem opowiadali Magdalena Grzebałkowska, Milena Kindziuk, Waldemar Smaszcz, Barbara Arsoba i Maria Skoczylas.

Obraz ks. Jana Twardowskiego jaki wyłania się z wszystkich wypowiedzi to osoba o niespotykanej wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, pełna miłości i współczucia. To człowiek, który spełniał się poprzez powołanie w misji służebnej Bogu oraz człowiekowi poprzez kapłaństwo i poezję.