Opublikowano w kategorii: Aktualności
  • Odsłony: 17881

Daję słowo – poezja w rytmie rapu

Czy poezję i rap można połączyć? Okazuje się, że tak! Już 18 lipca w warszawskim Śnie Pszczoły rusza bitwa freestyle’owa – Daję słowo, w której uczestnicy zmierzą się z niecodziennym tematem – frazami z poezji księdza Jana Twardowskiego.

Akcja pod hasłem „Daję słowo” ma na celu pokazanie, jak dużą wartość ma wypowiedziane słowo. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, że słowo powinno łączyć, a nie dzielić, powinno być wypowiadane świadomie oraz w dobrym celu.

Pomysł na akcję „Daję słowo” powstał z prostego powodu – chcieliśmy dotrzeć z wierszami Twardowskiego do młodych ludzi, a przy okazji obalić obustronne stereotypy związane z poezją i rapem  – mówią organizatorzy.

Imprezę poprowadzi znany raper – Theodor. W skład jury wejdą Rufin MC, Proceente – raperzy, którzy niejednokrotnie wygrali bitwy freestyle’owe oraz publiczność, mająca - w razie wątpliwości jury - decydujący głos.

Uczestnicy, którzy chcieliby spróbować swoich sił i zmierzyć się z niepowtarzalnym tematem akcji, powinni wysłać swoje zgłoszenie do 13 lipca.  Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1M_blLrXPpQa_a4G2f2yeJkGHQKT0Xz0Lf916Ga27OA/viewform?c=0&w=1. Nagrodą główną w bitwie jest 400 złotych.

Akcja jest organizowana w ramach projektu obchodów 100. Rocznicy urodzin ks. Twardowskiego „Słowo zabiera głos”. Cały projekt ma na celu przybliżenie twórczości księdza-poety oraz zwrócenie uwagi na wagę wypowiadanego słowa. Przedsięwzięcie zostało objęte m.in. patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Samą akcję „Daję słowo” wspierają m.in. Popkiller, Rapduma, Glamrap.